بهترین غذا برای سگ

ما به شدت حیوانات خانگی خویش را اخ داریم و برای ابراز محبت و تشویق، به آنان جایزه و خوراکی می‌دهیم، با این حال آیا غذایی که خویش ما انسان‌ها مصرف می‌کنیم هم می‌تواند بدست توله سگ‌ها مورد بهره‌گیری قرار بگیرد؟

هنگامی که عطر و بوی بوقلمون بریان شده، گوشت گاو پخته شده، کلوچه های شکلاتی و سایر خوراکی‌های لذیذ محیط‌ را پر کرده، چطور می‌توان در مساوی نگاه مظلوم جانور مقاومت کرده و چگونه مراقب بود تا سگ با غذاهای مضر از خودش پذیرایی نکند؟

بعضی سگ ها که نمی‌توانند در برابر این وسوسه‌ها پایداری کنند، شبانه احسنت غارت خوراکی‌های بالای کابینت و جستجو در آنان می‌پردارند و حتی برخی مواقع سعی می‌کنند الی به یخچال نیز نفوذ کنند!

در مقاله‌ای سایر به رسیدگی اقدامات لازم مربوط به ایمن سازی طباخ خانه در روبرو توله سگ پر انرژی شما، توجه کافی به سطل زباله و جلوگیری از دسترسی او به کابینت‌ها را باره رسیدگی قرار می‌دهیم.

چرا توله سگ ها عاشق جایزه و خوراکی هستند؟
یکی از طریق های ارتباطی سگ ها با صاحبان خویش از راه غذا است و اخذ سر راست جایزه‌ها و خوراکی‌های خوشمزه از دست شما می‌تواند به افزایش عشق و محبت در  این رابطه کمک به سزایی کند. توله سگ ها ملتمسانه تعقیب توجه و جایزه‌های خوشمزه‌اند، پس این دو همیشه باید در کنار یکدیگر باشند. دادن جایزه‌های سالم به توله سگتان هیچ اشکالی ندارد، اما ممکن است شما به راحتی حتماً مجاز را رد کنید.

شاید یک توله سگ چاق، برادر داشتنی به عقیده بیاید اما بی گمان تندرست نیست و اضافه وزن می‌تواند منجر به تفریق طول عمر سگ پس از بلوغ شود. پروا به تناسب اندام سگ هنگامی که در حال تبدیل شدن به سگی بالغ است، به راستی میتواند الی دو سال به طول عمر سگ اضافه کند.

توله سگ ها احتیاج های غذایی به خصوصی دارند. با این حال غذاهایی که ما به طور روزانه بهره‌گیری می‌کنیم می‌تواند آن‌ها را دلشاد کند و حتی خوراکی سالمی برای آنان باشد به خصوص هنگامی که مقادیر آن ناچیز و به اندازه باشد.

توجه کنید که عدم رعایت مقدار مناسب و کاربرد بیش از حد غذاهای انسانی، می‌تواند ترازمندی غذایی حیوان را به هم بریزد و مشکلاتی را برای جاندار خانگی شما برپایی کند.

نکاتی برای تغذیه توله سگ به وسیله غذاهای انسانی
باقیمانده‌های غذای راز میز هیچگاه نباید بیش از ۱۰ درصد از جیره غذایی معمول سگ را تشکیل دهند. وانگهی اگر برنامه‌ای برای دادن جایزه به توله سگتان دارید، فراموش نکنید الی حدود ۱۰ درصد از مقدار رژیم یومیه غذایی سگ را تفریق دهید لغایت توله سگ شما مقدار زیادی کالری مصرف نکند.
گدایی توله سگ ها برای خوراک از سر میز می‌تواند شما را به ستوه بیاورد. دادن جایزه به توله سگ‌ها در هنگام تعلیم بدون مشکل است، ولی پروا داشته باشید بهتر است استفاده از غذاهای انسانی را برای آموزه و تمرین‌های مهم‌تر کنار بگذارید.
وقتی شما توله سگتان را از میز شام بعید نگه می‌دارید، وسوسه او برای گرفتن خوراکی‌های نامناسب از مهمانان را هم در او از بین می‌برید. “قوانین خانه” را پیش از تمایل غذا با خانواده و مهمانان در میان بگذارید الی توله سگ با تعارف مادر کبیر مهربان شما که می‌خواهد بدون دستور به او خوراکی بدهد، گیج نشود.
هرچیزی که می‌تواند برای شما سالم و سودمند باشد به شکیبیدن زیاد برای توله سگتان نیز مشکلی برپایی نخواهد کرد. گوشت‌های بدون چربی و سبزیجات تا حتماً اعتدال، معمولا پسندیده هستند. مقادیر حقیر بوقلمون، مرغ و یا گوشت گوساله کم چرب نیز سودمند است، اما از گوشت خوک دوری کنید زیرا ممکن است برای سیستم گوارشی توله سگ زیادی چرب باشد.
موادی که حاوی نشاسته هستند همانند سیب زمینی باید در مقادیر ناچیز باره بهره‌گیری پیمان گیرند تا مسبب اضافه وزن نشوند. سس‌ها نیز به طور کلی بیش از بی گمان چرب هستند.
توله‌ها شدنی است از شیر بعنوان جایزه پیشباز کنند،اما فراموش نکنید که شیر مادر برای سگ ها،با شیر گاوی که ما می‌نوشیم متفاوت است. توله ها معمولا نمی‌توانند به خوبی شیر را هضم کنند و مقادیر بسیار آن می‌تواند مایه اسهال شود. به جای شیر شما میتوانید از ماست ساده استفاده کنید.
سبزیجات پخته شده می‌توانند خوراکی‌های زیاد احسان باشند. کلم بروکلی، مارچوبه و سبزی ها تازه‌ای همانند هویج می‌توانند گزینه‌های بسیار مناسبی برای آزمون کردن باشند.
یکی سایر از گزینه‌های پسندیده به عنوان خوراکی و جایزه، میوه‌ها هستند. تنها فراموش نکنید لغایت قسمت‌هایی از میوه، مثل دانه، را که شدنی است زهرآگین باشند و یا مایه انسداد شوند را بیرون کنید. پرتقال‌ها دارای ویتامین ث هستند و سیب هم می‌تواند اثناء جویدن به سلامت دندان‌های سگ کمک کند. موز و خربزه هم خوراکی های خوشمزه‌ای‌اند و برای جایزه می‌توانند مناسب باشند. خیلی از سگ‌ها از کره بادام زمینی هم به عنوان جایزه بسیار استقبال می‌کنند.
از دادن جایزه‌های تندرست به توله سگ خویش لذت ببرید، ولی فراموش نکنیدکه بعضی خوراک های انسانی می‌توانند برای سگ ها مسمومیت ایجاد کنند. بنابر این دائم قبل از دادن خوراکی به سگ، در باره آن پژوهش کنید.